Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/firmowe/domains/tafirma.pl/public_html/szablony/200074/index.php on line 208

iconDo kawiarni i restauracji

Wykorzystując dobroczynne oddziaływanie zapachu w firmowym biurze można z powodzeniem wpływać ...

więcej »

iconDo sklepu

Dobre pierwsze wrażenie jest podstawą do zdobywania nowych klientów. Jak dowiodły badania...
 

więcej »

iconDo salonu i gabinetu

Nasi klienci często nie zdają sobie sprawy dlaczego w jednym z salonów czy gabinetów...
 

więcej »

iconDo wnętrza

Coraz większą wagę przykładamy do zapachów jakie towarzyszą nam na co dzień we wnętrzach...  

więcej »

Zapachy - element dekoracji i aranżacji salonów oraz sklepów - coraz częściej uważane za element wyposażenia

Ciekawe artykuły

ARANŻACJA SKLEPU i SALONU

Oryginalna aranżacja sklepu czy salonu to sposób na przyciągnięcie klienta.
Każdy projekt wymaga indywidualnego podejścia, ale tylko przemyślana aranżacja sklepu, przyjazna i przejrzysta dla klientów a jednocześnie niepowtarzalna przyczyni się do jego sukcesu.
Aranżacja sklepu czy salonu, w każdym przypadku może znaczyć coś innego: w jednym przypadku będzie to prostota i umiar na tle którego będą wyeksponowane towary, w innym przypadku np. aranżacji salonu może być zaprojektowana z przepychem i bogactwem ozdób i kolorów. W każdej aranżacji sklepu czy salonu warto wypracować pewien niepowtarzalny element wyposażenia dla podkreślenia tego elementu, który dla naszego klienta będzie szczególnie istotny. W ten sposób zaaranżowane miejsce wpływa na wykreowanie indywidualnego wizerunku i marki.
Warto pamiętać, że każdą aranżację można wzbogacić o elegancki zapach, który będzie pozytywnym elementem wizerunku firmy.

ORGANIZOWANIE PRZYJĘĆ

Organizowanie przyjęć to bardzo absorbujące zajęcie.
W każdym przypadku bardzo zależy nam, aby w oczach zaproszonych gości jak najlepiej wypaść. Dotyczy to każdego przyjęcia począwszy od przyjęć urodzinowych poprze przyjęcia weselne, na wytwornych bankietach kończąc.
Gustownie i elegancko przybraną salę można z powodzeniem wystroić w elegancki zapach, który podkreśli atmosferę i doda elegancji każdemu przyjęciu.
Organizacja przyjęć jest skomplikowanym i wymagającym doskonałej organizacji zadaniem, któremu często towarzyszy napięcie związane z ograniczeniami czasowymi.
Przyjemne, niezbyt intensywne zapachy wprawią każdego w lepszy nastrój, działając rozluźniająco i relaksująco.
W miejscu gdzie przyjemnie pachnie od razu czujemy się lepiej, ponieważ poprawia się nasze samopoczucie, dlatego dobrze dobrany zapach rozpylony w miejscach organizowania przyjęć, z pewnością uspokoi nieco organizatorów, a gościom uprzyjemni czas pobytu.
Warto o tym pamiętać organizując przyjęcia.

PERFUMY DO GABINETÓW MEDYCZNYCH I SALONÓW URODY

Zapachy otaczają nas ze wszystkich stron, oddziałując na podświadomość. Pozytywny wpływ przyjemnego zapachu na nasz nastrój jest oczywisty. Nic więc dziwnego, że wchodząc do salonu fryzjerskiego czy gabinetu kosmetycznego, dermatologicznego, lekarskiego czy Spa często czujemy miły aromat. Ma on na celu wprawić nas w odprężający, dobry nastrój.
Nowoczesne firmy świadomie stosują perfumy w gabinetach i salonach aby odpowiednim zapachem podkreślić jakość świadczonych usług i komfort klientów.
Gabinety lekarskie i stomatologiczne za pomocą perfum do wnętrz neutralizują charakterystyczny zapach komponentów medycznych rozpylając w powietrzu kompozycje kwiatowo-cytrusowe. Każdy z nas jest przyzwyczajony do specyficznego zapachu w gabinetach lekarskich i stomatologicznych, który często wywołuje negatywne skojarzenia, ale wchodząc do gabinetu gdzie przyjemnie i elegancko pachnie automatycznie obniża się u nas poziom stresu i łatwiej się odprężamy.
Perfumy do wnętrz bardzo dobrze spełniają swoją funkcję zastosowane w siłowniach i salach treningowych.
Warto mieć na uwadze, że intensywność zapachu musi być odpowiednio dostosowana do wnętrza i nie może być zbyt silna, ponieważ zbyt silny zapach może działać negatywnie, przeciwnie do zamierzonego efektu.

WANILIA – zapach do sklepu spożywczego, kawiarni i restauracji.

Zapach wanilii to doskonały zapach do sklepu spożywczego, aromat do restauracji i kawiarni.
Wanilia jest często stosowanym składnikiem deserów, ciastek i słodyczy, dlatego jej słodki zapach kojarzy nam się ze świeżymi maślanymi bułeczkami i domowymi świątecznymi wypiekami.
Zapach wanilii ma działanie relaksujące i odprężające, przypomina nam atmosferę świątecznego lenistwa i przywołuje z pamięci słodkie smaki z dzieciństwa wprawiając nas tym samym w błogi nastrój, ale jednocześnie sprawia, że mamy większą ochotę na słodycze i różne przekąski.
Zapachy z dodatkiem nuty wanilii rozpylone w sklepie spożywczym, restauracji czy kawiarni powodują, że klienci chętniej i częściej decydują się na zakup dodatkowych frykasów i słodkich przekąsek. Nie przypadkowo w centrach handlowych już przy wejściu unosi się zapach świeżo upieczonych słodkich bułeczek, a przechodząc obok kawiarni czujemy woń wanilii czy kawy.
Wynika to z prostej zależności: zapachy wpływają na nasz nastrój a nastrój na podejmowane decyzje. Im przyjemniej pachnie w sklepie, tym więcej rzeczy skłonni jesteśmy tam kupić. Przy okazji lepiej będziemy taki pachnący sklep kojarzyć co zwiększa prawdopodobieństwo, że do niego wrócimy. Takie skojarzenia odbywają się bardzo często na poziomie nieświadomym, o czym doskonale wiedzą specjaliści od aromamarketingu. 

Kontakt

tel.: 505 230 794
e-mail: biuro@aromalinea.pl

Aktualności

  • Nowość w naszej ofercie

    Nowość w naszej ofercie: posiadamy już w sprzedaży Automatyczne dozowniki do zapachów wraz z odpowiednimi wkładami zapachowymi. Dodatkowe informacje znajdą Państwo w naszym sklepie internetowym. ...

  • Nowa oferta

    Oferujemy próbki naszych zapachów, w cenie 6,50 zł/sztuka + koszty wysyłki: 9 zł przy przedpłacie na konto lub 18 zł przy wysyłce za pobraniem. Dodatkowe informacje telefonicznie lub mailowo. ...

  • Troszkę o zapachach

    Zapach wanilii sprawia, że mniej się denerwujemy i nie wpadamy w panikę. Zapach lawendy uspakaja i wycisza, pomaga zasnąć i utrzymać spokojny sen. Zapach jaśminu sprawia, że nasz mózg staje się aktywniejszy, a woń. Zapach mięty wzmaga czujność. ...

Zapach Sukcesu
New York